3 tipy na vánoční dárky, které pomáhají | COPE

3 tipy na vánoční dárky, které pomáhají

Rok se s rokem sešel a Vánoce opět klepou na dveře. Pro většinu z nás jsou to časy pohody strávené s rodinou a blízkými, pro jiné však znamenají jen bolestivou připomínku toho, že na ně svět tak trochu zapomněl. 

Udělat někomu radost je však nesmírně jednoduché. Když člověk hledá, najde přehršel dobročinných projektů, které se snaží v rámci dobré vůle napravit životní křivdy alespoň malým dárkem, finančním příspěvkem či jen vlídným slovem. 

Nechte se spolu s námi inspirovat k dobrému skutku. O Vánocích bychom přece měli myslet především na druhé. 

Staří a osamělí

Ježíškova vnoučata, dnes už mediálně známý projekt Českého rozhlasu, pomohl za pár let své existence splnit sny už tisícům babiček a dědečků napříč domovy seniorů po celé České republice. Obyčejní lidé jako vy nebo já tak pomocí dobrovolníků proměňují přání těch nejosamělejších ve skutečnost. 

Dary nejsou omezené pouze na hmotné předměty, úsměv na tváři můžete vyčarovat i pomocí netradičního zážitku jako například doprovod na koncert či výlet do rodné krajiny. Častokrát je však samotný kontakt, zájem a vřelé slovo tím nejdůležitějším. 

„Posláním Ježíškových vnoučat není pouze darovat vánoční dárky, ale především upozornit na to, kolika seniorům chybí pomoc a čas strávený ve společnosti někoho jiného,“ říká vedoucí projektu Ježíškových vnoučat Martin Ondráček. 

Chcete se také zapojit? Stačí navštívit webové stránky Ježíškových vnoučat a najít způsob, jak splnit přání v rámci vašich možností. Věřte nám, že vděčnost je opravdu tou nejlepší odměnou. A kdo ví, třeba mezi seniory najdete i nečekaného přítele

 

Když před zimou není kam utéci

„Nemůžeme pomoci každému, ale každý může pomoci někomu.“ 

Tak zní výstižné heslo projektu Nocleženka, který za každou vybranou stokorunu poskytne noc v teple jednomu člověku bez domova. Spolu s čerstvě povlečenou postelí získají potřební teplé jídlo, prostory k provedení osobní hygieny a možnost zdravotní prohlídky. 

Právě lidé žijící na ulici nesou úporné mrazy spojené se zimními měsíci nejhůře. Koupí Nocloženky tak můžete někomu zachránit zdraví či dokonce i život. Maximální výše daru není nijak omezena. Pokud se rozhodnete přispět vyšší částkou, přispějete tak na další aktivity Armády spásy

 

Vánoce v dětském domově

Dětem, o které se jejich rodiče nemohou nebo nechtějí starat, se snaží konec roku zpříjemnit hned několik organizací. Dobrou zprávou je, že na většinu dárků už se podařilo finance sehnat. Třeba takový Strom splněných přání už hlásí, že z celkových 1300 už zbývá splnit jen pouhých 8! 

Bohužel se to stejné nedá říct i o těch ostatních. Například projekt Milý Ježíšku svého cíle ještě zdaleka nedosáhl. Stále se najdou desítky dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin, kterým hrozí Vánoce bez toho, co by si doopravdy přály. Pojďme to změnit!

Podobně je na tom i další bohulibá akce s názvem To mi kup, kde vaší pomoc také dozajista ocení. Stačí jen navštívit stránky, zvolit, koho chcete obdarovat, a dárek následně odeslat přímo konkrétnímu dítěti. 

My jsme se rozhodli třináctileté Žanetce nadělit sportovní soupravu do jejího oblíbeného tanečního kroužku. A komu nadělíte hezčí Vánoce vy? 

Víte o dalších projektech, o kterých bychom měli vědět,, nebo už máte s nezištným darování osobní zkušenost? Dejte nám vědět v komentářích na Facebooku!